Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 września 2011

Pan Tadeusz czy Filip z konopi?

Lista PiS jest naprawdę imponująca. Są na niej zarówno stateczni urzędnicy, zasłużeni związkowcy jak i kontrowersyjni dziennikarze oraz przedsiębiorczy posłowie. Oto pierwsza lepsza dziesiątka:

1. Znany poznański urzędnik, a obecnie radny miejski Tadeusz Dziuba. Był wojewodą za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (2005-2007). Szefował również poznańskiej delegaturze NIK od czasów, gdy szefem tej instytucji był ś.p. Lech Kaczyński (w sumie 1993-2000). Z polityką związany od bardzo dawna. W latach 70. i 80. związany ze Stronnictwem Demokratycznym. W 1989 roku z ramienia tej partii, ale z poparciem także Solidarności, został posłem słynnego sejmu kontraktowego. Tam poznał braci Kaczyńskich, którym pomagał zakładać Porozumienie Centrum. Od 2001 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością. Bez powodzenia startował do sejmu z okręgu kaliskiego (5517 głosów z miejsca 1 w 2001r.) i na prezydenta Poznania (zajął trzecie miejsce zdobywając 14,08% głosów w 2011r.). Posiada bogate wykształcenie - jest doktorem nauk technicznych po technologii drewna na Akademii Rolniczej, studiował również na Politechnice, Akademii Ekonomicznej i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W swoim czasie mocniej zaangażowany w Stowarzyszenie My-Poznaniacy, ale odszedł do większej polityki.

2. Zbigniew Hoffmann, doświadczony urzędnik, którego karierę zwieńczyło stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego z nominacji Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej był wicewojewodą wielkopolskim przy Tadeuszu Dziubie. Na początku lat 90. zaangażowany w tworzenie struktur Porozumienia Centrum.

3. Błażej "że tak powiem" Spychalski, jak wynika ze strony zachęcającej do bycia świadomym wyborcą i lepszego poznania (nomen omen) kandydata i jego programu: "urodził się ponad 26 lat temu. mieszka w miejscowości Poznań" (PiS-ownia oryginalna). Wiemy, że jest radnym sejmiku wojewódzkiego, w którym realizuje się w komisjach: rewizyjnej, rozwoju regionalnego i współpracy międzynarodowej oraz kultury fizycznej i turystyki. Wiemy, że pochodzi z Włocławka, praktykę studencką odbywał w Zarządzie Okręgowym PiS w Toruniu jako skarbnik. Wiemy też, że ma żonę, dziecko i dyplom prawnika po poznańskim UAM. Bronił pracy pod tytułem "„Obywatelska inicjatywa ustawodawcza” a 4 lata później wstąpił do PiS. W partii działa od 2006 roku i czynnie pomaga w kampaniach wyborczych różnego szczebla i wywalczył przywrócenie ulg studentom, Ma też pan Błażej niezrównany dar rytmizowania swoich wypowiedzi, z których niezbicie wynika że: jest on zwolennikiem " animizacja życia mieszkańców", przeciwnikiem "nadzwyczajniejszego" w świecie łamania nogi na dworcu w Poznaniu i wierzy, że kto uprawia sport na Orlikach, ten po dopalacze nie sięgnie. Koneserów wielokrotnego powtarzania tych samych fraz zapraszamy tutaj i obiecujemy "że tak powiem" świetną zabawę. Ten młody polityk wzrusza oddaniem premierowi Kaczyńskiemu, o którym wzmiankę umieścił nawet na swym Facebook'owym profilu.

4. O Renacie Barbarze Przybylskiej wiemy, że jest (według jednych źródeł) radczynią prawną, (według innych) adwokatką. Niewątpliwie za to jest działaczką OZ NSZZ "Solidarność" MPK i delegatką na krajowy zjazd "S". W latach 1994-2003 przewodniczyła i wiceprzewodniczyła radzie osiedla ks. J. Popiełuszki a w wolnych chwilach zajmuje ją malarstwo, podróże, muzyka klasyczna i teatr. Żałujemy, że nie znaleźliśmy jej zdjęcia, bo kobieta z takim nazwiskiem musi być miła dla oka.

Przemysław Alexandrowicz
5. Przemysław Józef Alexandrowicz to historyk po poznańskim UAM, który wcześniej skończył historyczne liceum Paderewskiego. W swoim życiu był już przewodniczącym rady miejskiej i senatorem w latach 2005-2007. Ma też na koncie przynależność do wielu organizacji: NZS, KIK, Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. Był też członkiem: ZChN w latach 1989-2001, przez chwilę gościł w Przymierzu Prawicy i jak tylko się połączyło się ono z PiS w 2002 roku, przeszedł doń i tam pozostał. Teraz znowu jest radnym i znowu chce być parlamentarzystą. Uda mu się, czy to już historia?
Aleksander Jaroniec

6. Aleksander Adam Jaroniec to technik mechanik co mu wszystko gra (po ukończeniu szkoły muzycznej), zwłaszcza na fortepianie i trąbce. Wykształcony średnio, przez lata prowadzący działalność handlową, miał w 2010 roku chrapkę na urząd burmistrza Kórnika. Przegrana zburzyła mu harmonię, ale tylko przejściowo. Obecnie pan Jaroniec jest przewodniczącym komitetu terenowego PiS w Kórniku a niezmiennie od 1981 roku - członkiem NSZZ Solidarność. Lubi zatem grać na kilku trąbkach naraz.

Zbigniew Czerwiński

7. Zbigniew Czerwiński jest przewodniczącym Klubu Radnych PiS, wieloletnim radnym a obecnie wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Komisji Budżetowej. Był członkiem NZS już w czasach liceum i aresztantem za organizację Ruchu na Rzecz Samorządnej Rzeczpospolitej Polaków. Drukował, kolportował, zakładał samorząd studencki UAM, Klub Polityczny "Ład i Wolność” a potem wstąpił do ZChN. Jest też pan Czerwiński gorącym orędownikiem obywatelskiego projektu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, o której pisaliśmy już co nieco. Ech, gdyby tak mężczyźni zachodzili w ciążę...

8. Filip Michał Rdesiński to kandydat barwny jak tęcza. Urodzony w roku 1980, a już w ubiegłym roku zdymisjonowany ze stanowiska prezesa Radia Merkury. Socjolog-poeta z prawicowej grupy happeningowej Akcja Alternatywna "Naszość" i Komitetu Wolny Kaukaz. Miłośnik onanizmu, "flaków z nietoperza" i Leszka Millera. Na koncie ma występy pod ambasadą rosyjską, zatarg z synem premiera Tuska i korespondencję z Janem Dworakiem. Jest założycielem Inicjatywy Społecznej "Solidarni z Gruzją". Doświadczenie zawodowe zdobywał też jako dziennikarz "Gazety Polskiej", "Niezależnej Gazety Polskiej", niezależnych portali internetowych i redaktor Kroniki Wojska Polskiego. Był również reportażystą telewizyjnej Misji Specjalnej, Teleskopu i Wiadomości.

Barbara Nowak
9. Barbara Nowak jest pomysłodawczynią i prezeską Fundacji "Otoczmy Troską Życie", działaczką rady parafialnej, Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych i rady rodziców szkoły podstawowej w Przeźmierowie. W życiu zawodowym, jak przystało na absolwentkę poznańskiej Akademii Ekonomicznej, zajmuje się zasiadaniem w zarządach i radach nadzorczych firm budowlanych. W życiu prywatnym zajmuje się śpiewaniem w chórach akademickich, bywaniem w teatrach i podróżowaniem. To ostatnie jest zapewne możliwe, ponieważ trójka z jej czworga dzieci jest już dorosła i - co nie bez znaczenia, bo podane na jej oficjalnej stronie - zamężna i dzieciata.


10. Teresa Marianna Majchrzak jest od dwóch kadencji radną osiedla Jeżyce i ławniczką sądową. Obecnie emerytowana, wcześniej uczyła i dyrektorowała przedszkolu. Energiczna absolwentka poznańskiej AWF i założycielka stowarzyszenia "Czerwiec'56". Od 1982 roku próbuje dociec kto stał za zamordowanie jej syna Piotra. Jej drugi syn, Radosław, był kilka lat temu znanym i lubianym prezesem Lecha Poznań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.